Kāpēc reklamēties internetā?

reklama internetaKā reklāma internetā var uzlabot tavu biznesu?

Ar katru gadu palielinās interneta lietotāju skaits. Līdz ar to tiek ar vien vairāk meklēta informācija par produktiem un pakalpojumiem tieši ar interneta starpniecību. Ļauj atrast sevi tavam potenciālajam klientam un iegūsti peļņu nebijušos augstumos. Ja nepamēģināsi, nekad neuzzināsi par cik var paaugstināt pārdoto produktu apjomu reklamējot sevi internetā. Arī Latvijas auditorija ir pietiekoši liela efektīvas reklāmas izveidošanai. Un pats galvenais – šāds reklamēšanās veids ir lēts un ienesīgs, ja vien izvēlēsies pareizo reklamēšanās veidu un ievietosi savu reklāmu īstajā vietā.


Kur ievietot savu reklāmu?

Viss atkarīgs no tava piedāvātā pakalpojuma vai produkta. Kā arī no tā, cik maksā reklāma.

 • Reklāmu vari ievietot kādā no mājas lapām vai portāliem, kas piedāva reklāmas izvietošanas iespēju.
 • Reklāmu vari ievietot AdWords. Tava reklāma parādīsies meklējot saistošu informāciju Google meklētājā, kā arī citās mājas lapās, kurās tiek rādītas Google reklāmas.

 
Sadalīsim reklāmas ievietošanu daļās:

 • Lielie ziņu portāli – milzīga, ļoti dažāda auditorija. Reklāmas cenas ir augstas. Lielo ziņu portālu ieteiktu izvēlēties tikai tad, ja produkts ir paredzēts ikvienam cilvēkam vai vismaz lielai daļai maksātspējīgo iedzīvotāju. Produktam ir liels pieprasījums un pārdošanas apjomi. Reklāma tiks rādīta lielākoties pieaugušajiem, bet nekonkrētai mērķauditorijai, tāpēc vērts reklamēt tikai preces, kas paredzētas ikvienam maksātspējīgam iedzīvotājam.
 • Attiecīgas nozares portāli, blogi – mazāka auditorija, kas interesējas par kādu attiecīgu jomu. Lētākas cenas. Ja pārdod preci, kas ir paredzēta tikai noteiktai daļai sabiedrības, un tikai šai sabiedrības daļai interesē konkrētais portāls vai blogs, tad tā varētu būt laba produkta reklamēšanas vieta. Nerādi savu reklāmu pa tukšo, reklāmas efektivitāte palielināsies. Ja, piemēram, pārdod sieviešu smaržas, tad sieviešu portāls vai blogs par skaistumu varētu būt diezgan piemērots.
 • AdWords – reklamēties ar Google starpniecību. Cik bieži Google meklētājā tiek meklēta informāciju par tavu piedāvāto produktu? Tava reklāma parādīsies īstajā vietā. Reklāmas parādīšana notiks tikai pie atbilstošu atslēgas vārdu meklēšanas. Mājas lapās, kurās ir ievietotas Google reklāmas, Google automātiski analizē, kura reklāma ir visefektīvākā un parāda to. Reklāma tiek parādīta analizējot mājas lapas saturu, cik bieži tiek spiests uz attiecīgās reklāmas, kā arī cita informācija, lai reklāma būtu pēc iespējas efektīvāka. Atceries, ka tu nemaksā, ja uz tavu reklāmu nespiež. Ja tavā nišā nav liela konkurence uz to, lai parādītu reklāmu, tad klikšķis uz tavu reklāmu tev izmaksās ļoti lēti un atlasīta būs tikai pareizā mērķauditorija. Lielisks un efektīvs veids, kā reklamēties internetā.
 • Lielākie sludinājumu portāli – reklamējies par lētāko cenu. Iespējams, ka regulāri ievietoti sludinājumi ienesīs nelielu, bet regulāru peļņu.

Izvēlies efektīvāko veidu, kā reklamēties internetā un palielini savu peļņu. Reklāmas atdevi lieliski var izmērīt. Neriskējot ar lieliem naudas līdzekļiem atrodi veiksmīgāko reklāmas veidu un vietu, un pelni vairāk.

Veiksmīgu reklāmu internetā!


4 Comments

  1. Author

   Reklāmas cena ir atkarīga no tā, kāda ir konkurence uz atslēgas vārdiem, kad reklāmu parādīt.

   Piemēram, ja vēlies, lai reklāma parādās tiem, kas meklē “datori”, reklāma izmaksās dārgāk kā tad, ja vēlies, lai reklāma parādās tad, kad meklē “ziedi”. Jo, kā redzams, uz datoriem ir lielāka konkurence.

   Par to kāda ir konkurence ērti var apskatīties AdWords panelī. Tur arī parāda cik cilvēki meklē konkrētus atslēgas vārdus.

   Precīzu reklāmas cenu nosaukt nevaru, bet ir vērts pamēģināt, īpaši, ja nav ļoti liela konkurence. Var sākt kaut ar 15 eiro un viegli izmērīt vai ieguldītais nes rezultātus.

 1. Labrīt….Mes izvelāmies vissizdevigāko kompaniju, kura pec labākam cenam izvietos mūsu teksta reklamu Google+.
  Mūs interese cik maksās klikškis uz atslegvārdiem no potenciāla klienta! interese tādi vārdi kā:Apmācība, mārketings,pārdošana!
  Paldies.
  Ar cieņu.

  1. Author

   Vai tiešām vēlaties reklāmu Google+, vai arī runa ir par AdWords. Aptuvenu klikšķa cenu var apskatīties AdWords panelī https://adwords.google.com

   Mēs diemžēl paši nesniedzam AdWords pakalpojumus, tāpēc jāmeklē cenas būs pie AdWords pakalpojuma sniedzējiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.